Комплексе постачання будівельних матеріалів

м. Рівне, вул. Гетьмана Виговського, 45

(0362) 69 06 85, (0362) 26 34 72
(066) 22 55 959, (098) 50 83 330

Чим утеплити і оздобити будинок з газоблоку

Практичні поради

по захисту зовнішніх стін з газо(піно)бетонних блоків.

            Використавши такий теплий будівельний матеріал, як газо(піно)бетонні блоки , щоб зберегти та захистити його теплоізоляційні та паропроникні «дихаючі» властивості, Вам необхідно правильно вибрати матеріали для фасадних робіт.

1. Чим НЕ МОЖНА захищати зовнішні стіни з газо(піно)бетонних блоків?

При захисті зовнішнього боку стін будівлі до уваги потрібно взяти те, що обробка газо(піно)бетонних блоків не повинна перешкоджати дифузії (виведенню назовні) водяної пари. На це прямо вказує п.1.2. ДБН В.2.6 – 31:2006 «Теплова ізоляція будівель».

Газо(піно)бетон добре пропускає пару та повітря (коефіціент паропроникності в залежності від щільності в межах від 0,170 до 0,230 мг/м·ч·Па) тому, якщо захисний матеріал перешкоджатиме виведенню вологи, це може викликати її накопичення в газо(піно)бетоні на межі між кладкою та облицювальним матеріалом, що  приведе до руйнівних процесів та погіршення теплоізоляційних властивостей.

          Самі виробники газо(піно)бетонних блоків дають такі рекомендації (див. на сайтах, наприклад, www.aeroc.ua/recomend/ozdoblenie, www.stonelight.kiev.ua ):

          для фасадної обробки газо(піно)бетонних блоків не підходить обштукатурювання цементно- піщаним розчином, облицювання пінополістирольними плитами, оздоблення плівкоутворюючими (акриловими) фарбами та акриловими декоративно- захисними штукатурками!

2. Як та чим захистити зовнішні стіни з газо(піно)бетонних блоків?

         Для зовнішньої обробки та захисту газо(піно)бетонних блоків виробники рекомендують:

- будь-який навісний вентильований фасад з облицюванням декоративними панелями, сайдингом, вагонкою,

- облицювання лицьовою цеглиною з обов’язковим вентильованим зазором між цеглиною і кладкою 30-40мм,

-  штукатурку, яка по своїм властивостям підходить до газо(піно)бетону, з подальшим нанесенням паропроникних фарб або декоративних штукатурок. Вибирати Вам!

3. Якщо для фасадних робіт Ви обираєте штукатурку, то радимо використати штукатурки, спеціально розроблені для піно- та газобетонних блоків

«Ceresit CT24», «ФЕРОЗІТ 227» або теплоізоляційну штукатурку «ТЕПЛОВЕР»

          Ці штукатурки мають компоненти, які дозволяють зберегти та захистити позитивні паропроникні та теплоізоляційні властивості піно(газо)бетону.

          Наприклад, штукатурка ТЕПЛОВЕР на основі природніх мінералів – вермікуліту, перліту має такі властивості (сайт www.teplover.com.ua):

  • теплоізоляційність (коефіцієнт теплоізоляції від 0,065 Вт/м.С);
  • паропроникність (не нижче 0,150 мг/м·ч·Па);
  • протипожежність (клас горючості НГ – негорючі);
  • монолітність (відсутні «містки холоду»), екологічність, довговічність (тверді, не руйнуються гризунами, зберігають свої властивості протягом всього періоду експлуатації);

Для декоративного оздоблення фасадів пропонуємо ПАРОПРОНИКНІ  мінеральні та силікон- силікатні штукатурки («короїд»,«бараник»), фарби.

 

Консультація та продаж за адресою: м. Рівне, вул. Виговського, 45

тел. 43-67-59,  066-7045526,  26-34-72